Nädal enne jõule

Oma teist nädalat Austraalias alustasime kinoskäiguga meist viieminutilise jalutuskäigu kaugusel asuvas ägedas art deco stiilis kinos Hayden Orpheum, mis avati juba 1935. aastal. Ega ilmselt muidu polekski tekkinud soovi kinno minna, kui see maja poleks nii pika ja huvitava ajalooga. Lisamotivatsiooni andis ka esmaspäevane piletisoodustus õpilastele. Vaatasime filmi “Wonder”, millega jäime rahule ja millele julgeme anda vaatamissoovituse.

Järgnevatel päevadel käisime enamjaolt omapäi ringi. Rakendasime oma ühistranspordikaarte, külastasime kaubanduskeskuseid, jahtusime basseinis (Davidil on kodus bassein) ja puhkasime. Oleme aktiivselt tegelenud oma isikliku auto otsimisega ja oleme ka paar proovisõitu juba teinud. Tööotsimisega ja pikemate reisiplaanidega ei ole me veel jõudnud tegeleda. Ilm on siin tihtipeale väga muutlik ja ettearvamatu. Üks päev on 40 kraadi, järgmine päev on aga napilt üle 20 kraadi. Vahel on päeval väga palav ja siis kui lähed kuskile linna peale läheb järsku pilviseks ning hakkab vihma sadama ja siis lõdised t-särgi väel.

Lähenevate jõulupühade ajaks tuli Davidi õde oma perega Cairnsist Sydneysse. Tal on tütar Sarah, kes on Miinaga sama vana. David oli planeerinud meile ja Sarah’le poolepäevase matka Sinimägedes. Seega reede hommikul olime juba 6.40 autos, et sõita taas Blue Mountainsi rahvusparki. See ei olnud aga tavaline metsas jalutamine või mööda kaljuserva ronimine. Me ajasime kalipsod selga ja läksime täispuhutavate madratsitega kanjonis voolavale jõele kulgema. Kokku kestis matk umbes 7 tundi, millest esimesed 45 minutit kulusid jõeni kõndimiseks läbi tiheda looduse ja viimased 90 minutit kulusid jõe juurest tagasi auto juurde kõndimiseks. Ülejäänud aja veetsime enamjaolt vees, vahel aga pidi veest välja tulema, et takistustest üle ronida. Meie jäime sellega väga rahule, see oli ülimalt tore tegevus. Loodus oli super ilus, ilmaga vedas väga, vesi oli üllatavalt soe ning läbi kanjoni kulgemine oli meeletult äge. Nägime väga palju waterdragoneid, kes on sellised kihvtid sisalikud. Vee põhjas silmasime ka mõningaid jõevähkisid. Lõpetuseks tuli meil koju jõudes superhea uni.

Nüüd on veel ainult paar päeva jäänud ja siis saame juba jõulusid tähistada!

Lisa kommentaar