Meie kolmas aasta Austraalias

Üldist

Austraalias veedetud päevi: 365, kasutasime ära kõik päevad (13. jaanuar 2020 – 13. jaanuar 2021)

Elukohti: 7

Rendi peale kulus kolmandal aastal 3300 audi.

 • Griffith, NSW – tuba jagatud majas (3 kuud)  – tasuline
 • Coonamble, NSW – elamine farmi peal, konteiner elamu/neljatoaline maja (3 kuud) – tasuta
 • Cairns, QLD – tuba Miina sugulaste juures (1 kuu) – tasuta
 • Walgett, NSW – farmi maja koos kolme inimesega (1 kuu) – tasuta
 • Pilliga, NSW – farmi maja koos nelja inimesega (2 nädalat) – tasuta
 • Eurongilly, NSW – farmi maja (1,5 kuud) – tasuta
 • Mudgee, NSW – neljatoaline maja koos kuue inimesega (1 nädal) – tasuta

Lemmikelukoht:  Cairns, lihtsalt sellepärast kui äge see linn ise on ja kui palju seal alati teha on. Elasime Miina sugulaste juures kuu aega kuid see aeg tundus palju pikem. Pidasime maha mitmeid huvitavaid vestlusi ning sõime hästi palju mereande, mida nad ise ookeanist püüavad. Kindlasti aitas koduigatsusega, sest sugulased kohtlesid meid kui oma pereliikmeid ja me tundsime enda väga mugavalt nende seltskonnas.

Lemmikosariik: Queensland ja just troopiline Põhja Queensland, kus on nii palju kohti, kus matkata, ujuda ja seigelda. Meil on nii palju erksaid mälestusi reisist, mida kõike ei suudagi kirja panna. Pilte ja lugusid on kordades rohkem kui oleme suutnud siin jagada.

Lemmiklinn: Reisi jooksul meeldis meile väga Yeppoon. Meil vedas väga ilmaga ning me leidsime seal nii palju toredad kohti, mida avastada. Aga Noosat esikohalt meie jaoks see siiski ei lükanud. Noosa on see üks koht, kuhu me alati tagasi kipume. Seal on kõik olemas, mida me vajame: elamine, ookean, matkarajad, poed ja suurlinn vaid paari tunni kaugusel.

Külastatud osariike: Sel aastal veetsime aega vaid kolmes osariigis, töötasime NSW, puhkasime Queenslandis ning detsembris veetsime kolm päeva ACTis.  

Autos magatud öid: 0

Swagis magatud ööd: ~40

AirBnB‘des magatud öid: 2

Motellides magatud öid: 0

Hotellis magatud ööd: 4

Külastatud rahvusparke: 19, meeldejäävamad olid Deepwater NP, Daintree NP ja Byfield NP

Tühjaks joodud veinipudeleid: 20+

Vabas looduses nähtud koaalasid: 0

Ostetud autosid: 0

Läbi sõidetud kilomeetrid: 24 688 km

Kulutatud kütus + hind: 4109 liitrit ja 4508 aud.

Kõrgeim temperatuur: 50

Madalaim temperatuur: 0

Töötamisest

Töönädalaid (aastas on 52 nädalat): Erkil 37, Miinal 35

Töötatud tunde: Erkil 2089 tundi, Miinal 1890,5 tundi

Pikim tööpäev: 17.75 tundi

Pikim töönädal tundides: Erki 108, Miina 110 tundi.

Töökohti: 6

 • Veinitehases hooajatööline 2020 (2 kuud)
 • Farmi abikäsi külvamisel (3 kuud)
 • Farmi abikäsi viljakoristusel, Walgett (1 kuu)
 • Farmi abikäsi viljakoristusel,  Pilliga (2 nädalat)
 • Farmi abikäsi viljakoristusel ja hiljem üldiste töödega, Eurongilly (1,5 kuud)
 • Veinitehases hooajatööline 2021 (1 nädal)

Meeldivaim töökoht: MIINA: Minu lemmik oli Eurongilly farm, sest meil oli super maja koos hea köögiga, töö oli vahelduv ning me saime töötada/mängida koertega. Aa jaa, meil oli korralik tööauto kah. ERKI: Ka mulle meeldis viljakoristus hooaeg, kõik kolm farmi olid omapärased ja me saime nii huvitavad kogemused.

Tulusaim töökoht: Viljakoristus üldiselt kokku, sest tegime väga palju tunde ning tunnipalk oli hea. Esimeses farmis suutsime nelja nädalaga kahe peale teenida 20 000. 

Ebameeldivaim töökoht: Ei oskagi ühtegi välja tuua, sest kõik olid omamoodi toredad. Meil väga vedas kõikide töökohtadega see aasta.

Tunnetest

Meeldejäävaim positiivne mälestus: Terve kolmas aasta Austraalias oli üks meeldejääv positiivne mälestus. Neid häid hetki oli see aasta ikka väga-väga palju, nii palju toredaid seikluseid mahtus selle sisuka kaheteistkümne kuu sisse. Kindlasti meie parim aasta Austraalias. Kui midagi peaks välja tooma, siis kaks päeva tuleb eredalt meelde. Esimene neist on päev kui seiklesime Queenslandi põhjatipus. Telkisime vihmaga vihmametsas ning läbisime CREBi rada. Teine päev on meie vahva seiklus Walshi püramiidi otsa ning pärastlõunal Behana Gorge’i nautimine. 

Meeldejäävaim negatiivne mälestus: Kui saime teada, et ei saa DeBortolisse uueks hooajaks tagasi. Olime mõlemad väga pettunud.

Madalaim hetk: Madalaim hetk oli ilmselt kui Miina jaoks sai veinikas töö otsa (märst 2020) ning pandeemia oli just algamas. Meil oli suur plaan kolmas aasta veeta Austraaliat avastades, tehes tervele riigile ringi peale. Kuid pandeemia alguses tundus, et see plaan jääb täielikult ära, sest osariikide piirid pandi kinni ning suurlinnades olid ranged liikumispiirangud. Miinal oli väga raske Griffithis uut tööd leida, nii et ta vaatas ka väljapoole. Lõpuks leidiski farmi kuue tunni autosõidu kaugusel Griffithist. Kuigi sel hetkel tundus kõik väga nutune, siis tegelikult sellest otsusest sinna farmi tööle minna sai alguse meie imeline seiklus viljakasvatuses, mille üle me väga õnnelikud oleme. Kokkuvõttes võib isegi öelda, et see oli aasta parim otsus.

Tipphetk: Kui me lõpetasime kolmandas farmis oma viljakoristuse ning olime enda üle nii uhked. Kaks kuud järjest olime suutnud end motiveerida iga päev pikkasid töötunde tegema ja imekombel olime seda ka täiega nautinud. Samuti olime ületanud oma finantsilised ootused. Me olime rahul oma otsuste ja valikutega liikuda erinevate farmide vahel, et hooaeg enda jaoks võimalikult pikaks venitada.

Suurim õppetund:  Me õppisime endale õiglase palga küsimist ning õigel hetkel mugavustsoonist välja astumist kui uus tööpakkumine tuli, mis oli eelmisest parem. Kindlasti oli suureks katsumiseks päeva pealt asjade pakkimine ning uute kohta kolimine, kuid ka see õpetas meile palju. Esimesed päevad/esimene nädal on alati raske, keha ja vaim peab uue kohaga harjuma. Ei ole vaja teha rutakaid otsuseid. Inimene harjub kõigega, kuid samas saime ka aru ka sellest, kui miski on mäda või me ei tunne end hästi, siis tuleb sisetunnet kuulata ja edasi liikuda. 

Mida oleks saanud paremini: Ausalt öeldes ei muudaks me midagi selle aasta juures. Võibolla ainult paar äpardust, kus Erki tagurdas puu ja garaaži ukse otsa või Miina lukustas auto jättes võtmed autosse. 

Kokkuvõte

Meil oli üks edukas ja tore aasta. Me oleme oma elu Austraalias nii ilusti jooksma saanud ja oskame valida häid kogemusi. Me suutsime muuta oma arvamust farmidest. Kui esimese aasta järel poleks julgenud kellelegi soovitada farmis töötamist, et pigem piirduda tehaste ja suuremate tööstustega, siis nüüd julgeme ka farmis töötamist soojalt soovitada. Meil olid lihtsalt nii-nii head kogemused. Austraaliast on saanud kodu. Kolmas aasta siin pool maakera läks väga väga kiiresti ning me väga nautisime seda.

Lisa kommentaar